Mały chłopczyk

Znaczenie przyjaźni 

Dawno temu żył sobie mały chłopczyk. Był jeszcze malutkim dzieckiem i nie umiał jeszcze mówić nic, poza słowami "mama" i "tata". 

Jednak jego rączki, nóżki i oczy wiedziały jak mówić. Pewnej nocy, kiedy chłopczyk leżał w swoim łóżeczku, jego rączki, nóżki i oczy zaczęły kłócić się o to, kto jest ważniejszy. 
"My jesteśmy ważniejsze – twierdziły oczy. – Bez nas nóżki nie wiedziałyby dokąd iść, a rączki nie wiedziałyby co wziąć."
"Nie, to my jesteśmy ważniejsze! – kłóciły się rączki. – Oczywiście, oczy mogą widzieć, ale to my bawimy się zabawkami."
"Wszyscy się mylicie, to my jesteśmy najważniejsze! – krzyknęły nóżki. – To my przecież biegniemy do zabawek, by się nimi bawić."

Całą kłótnię usłyszał mały elf żyjący na półce pełnej książek z bajkami, obok łóżeczka chłopczyka. 
"Wszystkie jesteście głuptaskami – powiedział. – Czy nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo każde z was jest potrzebne i pomocne? Razem tworzycie całość – jedno ciało, żywe i silne.
I naprawdę ważne jesteście, pracując i robiąc coś razem. Tylko wtedy chłopczyk może biegać i bawić się, tylko wtedy może podziwiać świat. 
Powierzono wam bardzo istotne zadanie: chronić tego chłopca i pomagać mu na każdym kroku i na każdy możliwy sposób. A tu, proszę bardzo – zamiast tego Wy kłócicie się ze sobą nawzajem!" 

I kiedy rączki, nóżki i oczy usłyszały słowa elfa, zawstydziły się strasznie. Zdały sobie sprawę, jak bardzo wszystkie są ważne dla tego małego chłopca, i to uszczęśliwiło je wszystkie. Nigdy więcej nie kłóciły się, ale zostały przyjaciółmi współpracującymi zawsze razem.
A mały chłopczyk wyrósł i stał się radosnym i szczęśliwym dzieckiem. Ponieważ tam, gdzie jest harmonia i przyjaźń – wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni.

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright