Chwiejny fundament Uni Europejskiej


Byly minister spraw zagranicznych Niemiec, Joschka Fischer, powiedzial:„ świat staje się okragły i kryzys gospodarczy może zniszczyć całkowicie Unię Europejską, gdyz kryzys podkreśla jej słabość. Unia Europejska powstała jako sojusz pieniężny, podczas gdy sojusz polityczny potrzebny dla sukcesu wspólnej waluty, pozostał obietnicą. Lecz w czasie kryzysu takie podejście nie działa. Unia Europejska ma trzy możliwości:
1. Pasywna tak jak dziś, doprowadzi do zaostrzenia się kryzysu, będzie paliwem dla nieufności i poprzez nienawiść ludzi do władz doprowadzi do drugiej opcji.
2. Rozwiazanie Unii – spowoduje niekontrolowany spadek aktywów.
3. Postęp w kierunku pełnej integracji politycznej i gospodarczej – ale tu brak poparcia narodów Unii.” 


My sądzimy, ze niezależnie ile będziemy badać sytuację bez wcześniejszej integralnej edukacji społeczeństwa, nie uda nam się osiągnąć prawidłowych wniosków lub zrealizować prawidłowe działanie. Aby zagwarantować poparcie narodów unii, musimy wcześniej wyjaśnić im potrzebę tego i że zaistniała sytuacja jest nie tylko miejscowa, lub prywatna, ale ogólna. To jest żądanie natury, od której nie ma ucieczki, ona znajduje sie ponad nami. To zmusza nas nie tylko do wspólnego rynku, ale też do prawdziwego połączenia aby przetrwać.

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright