Okupanci przybyli na czołgu, aby sądzić bankierów

Wiadomość: (Evening Standard): Uczestnicy ruchu „Occupy London” („Zajmij Londyn”) zajęli opuszczony budynek sądu magistrackiego na Old Street, podjechawszy do niego na czołgu. Skąd protestujący mieli czołg, nie jest jeszcze jasne.      

Antykapitaliści planują zorganizować „postępowania sądowe” przeciwko bankierom i wielkim posiadaczom.      

Na pustym budynku sądu protestujący wywiesili transparent z napisem „Zabieraj wszystko”. Na tablicy napisali imiona tych osób, których planują osądzić – bankierów i polityków, którzy przyczynili się do osłabienia światowej gospodarki, oraz doprowadzili do zniszczenia brytyjskiego systemu ubezpieczeń społecznych, jak również pozbawili naród należnych praw obywatelskich.      

W budynku sądu magistrackiego zaplanowana jest organizacja „postępowań przeciwko 1%”, czyli tej mniejszości, która zagarnęła w swoje ręce większość światowego bogactwa. Podczas prowadzenia przesłuchań sądowych aktywiści ruchu będą konsultować się z prawnikami.      

Większość postępowań będzie się odbywać pod nieobecność oskarżonych. Nie będą to procesy pokazowe, lecz przesłuchania publiczne, na których będą rozpatrywane zbrodnie tych, którzy nadużyli swojej służbowej pozycji. Ruch zamierza zająć się poważnie gromadzeniem dowodów w sądzie opinii publicznej.      

Aktywiści ruchu „Occupy London” występują przeciwko niesprawiedliwemu podziałowi dóbr, cięć w wydatkach rządowych i nadmiernym zyskom banków. W czasie kryzysu rząd brytyjski uratował bankierów i wielkich właścicieli nieruchomości na koszt państwa publiczny, a teraz zamierza zmniejszyć społeczną część budżetu w celu uzupełnienia deficytu.      

Komentarz: Bogaci jednak muszą się bać, a zatem w ich interesie leży wprowadzenie integralnej edukacji i wychowania społeczeństwa, żeby ono zrozumiało, że przyczyną jest nasz wspólny egoizm. Teraz wszyscy musimy wyjść z niego i wznieść się ponad niego w zjednoczeniu, w równym dostatku i rozsądnej konsumpcji, oraz w opanowaniu wyższego poziomu natury. „Widmo Kadafiego” unosi się nad nimi i jak tylko masy staną się bezrobotnei głodne, to widmo może spaść właśnie na nich…      

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright