Ubóstwo państw

Opinia: ("Business New Europe", Wielka Brytania): Hiperinflacja może zniszczyć w ciągu kilku miesięcy wszystkie wasze oszczędności. Może się okazać, że wasza praca jest bezsensowna i nisko płatna; co więcej, możecie ją stracić w mgnieniu oka.      

U. S. Census Bureau (rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych) ogłosiła, że jeden na siedmiu Amerykanów, tj. 49 milionów ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa. Urząd statystyczny Wielkiej Brytanii zawiadomił, że bezrobocie wśród młodzieży osiągnęło historyczne maksimum.      

Hiszpania oznajmiła, że poziom bezrobocia w kraju stanowi obecnie 23% i jest najwyższym wskaźnikiem w UE. Na kraje rozwiniętego świata nadciąga katastrofa. Zachód ugina się pod ciężarem hojnych systemów opieki zdrowotnej, emerytur i ubezpieczeń społecznych, które powstały w czasach, kiedy pieniędzy było więcej, a ludzie nie żyli tak długo. Wiele będzie zależeć od tego, jak będą reagować politycy. A oni na razie nie dają specjalnego powodu do optymizmu.      

Komentarz: Ewolucja cywilizacji – to proces obiektywny. Lekceważenie zmian zachodzących w społeczeństwie prowadzi do błędów i nie podejmuje się środków służących naprawie. Ignorowanie obiektywnych praw prowadzi do upadku całego rozwiniętego świata. Okazuje się, że jest to świat rozwinięty jednostronnie, a ludzie nie są w stanie pojąć nowego stosunku do natury, która zmusza ich do integralnego połączenia, do przemiany w społeczeństwo wzajemnej gwarancji.          

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright