Układ Słoneczny stworzony został przez wyższy rozum

 
Astronomowie odkrywają planety podobne do Ziemi wokół innych gwiazd Galaktyki –  całkiem niedawno odkryto kolejną planetę w gwiazdozbiorze Raka. Takich egzoplanet odkryto już około 800, jednak warunki na nich panujące nie są zbyt pociągające.


Okazuje się, że jak twierdzą niektórzy naukowcy, nasz Układ Słoneczny powstał jak gdyby specjalnie po to, żeby pojawił się na nim człowiek. „Planety Układu Słonecznego poruszają się po orbitach kołowych, czyli nie zbliżają się za bardzo do gwiazdy i nie oddalają się za daleko, a to oznacza, że warunki na nich są stabilne. U nas na Ziemi, dzięki tej kołowej orbicie, temperatura utrzymuje się na stałym poziomie. A jeśliby nasza planeta poruszała się po orbicie eliptycznej, to przez połowę roku panowałyby na niej nieznośne upały, a przez drugą połowę – zabójczy mróz” – twierdzą naukowcy.


Większość systemów gwiezdnych w swojej budowie posiada pewną prawidłowość – najbliżej gwiazdy centralnej położona jest planeta największa, pozostałe planety są coraz mniejsze w miarę większego oddalenia od niej. W Układzie Słonecznym jest inaczej, w pobliżu Słońca i na peryferiach poruszają się małe planety, a pomiędzy nimi, w centrum - duże.


„W fizyce istnieją takie prawa, prawa termodynamiki. Ciała starają się roztrwonić swoją energię. I rzeczywiście te ciała, które spotykamy w innych systemach, wściekle tracą swoją energię. Nasz Układ Słoneczny jednak uspokoił się i przebywa w tym stanie już 4 mld lat” – stwierdza główny pracownik naukowy Instytutu Badań Kosmicznych RAN L.Ksanfomaliti. Przyczyn tej anomalii, zdaniem astronomów, należy szukać na samym początku istnienia Układu, kiedy to Słońce i planety zaczynały się rodzić, a było to 4,5 mld lat temu.


„Był jakiś gigantyczny obłok, który się skurczył. W środku powstała gwiazda, a wokół niej planety. Tak mówiła teoria o tej przeszłości, ale okazało się, że wszystko było wiele bardziej złożone, w procesie brały udział także sąsiednie gwiazdy, które od czasu do czasu wybuchały, wytwarzając potężne fale. Wszystko to doprowadziło do tego, że dyski protoplanetarne w pewnym momencie znalazły się w warunkach niestandardowych i w tych warunkach nasz system szybko się uformował” – uważa Ksanfomaliti. Jego koledzy także przypuszczają, że człowiek jest rezultatem jakiegoś potężnego eksperymentu, ogniwem gigantycznego, naturalnego łańcucha, który ktoś uważnie obserwuje.
  

Odwiedź nas na Facebooku

Rzeczywistość z przymrużeniem oka

523216_10150919140359569_619309568_12784676_237669538_n.jpg
Copyright