Gdzie jest UFO?

Nasza percepcja rzeczywistości jest zniekształcona przez jeden, ale główny błąd: jesteśmy przekonani, że istnieje ogromny świat, a my znajdujemy się wewnątrz niego. Jednak w rzeczywistości nie jest tak: to nie my znajdujemy się wewnątrz świata, lecz świat znajduje się w nas.

Aby przekonać się o tym, przypomnijmy sobie, w jaki sposób odbywa się proces naszego postrzegania rzeczywistości.

Wiadomo, że informacja z zewnątrz przedostaje się do nas przez pięć zmysłów: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Jednak odbieramy nie samą informację, lecz to, jak nasze narządy zmysłów na nią reagują. Nie ma znaczenia, czy widzę coś, czy próbuję coś smakiem – w każdym przypadku postrzeganie, odczuwanie zewnętrznej informacji odbywa się we mnie. Dalej dzieje się coś niesamowitego: w chwili, gdy akumuluje się we mnie informacja o moich reakcjach na bodźce zewnętrzne, zachodzi inwersja i ja zaczynam wyobrażać sobie coś, co znajduje się niby poza mną.

Jednak my nie zauważamy tego efektu zniekształcenia postrzegania i nam to absolutnie nie przeszkadza. Interesuje nas nie sposób odczuwania, lecz same odczucia! Jesteśmy w ciągłej gonitwie za odczuciami, które dają nam przyjemności i rozkosze, i uciekamy przed tymi, które przynoszą nam cierpienia.

Nie mamy czasu, aby zatrzymać się, pojąć i poczuć, że wszystko, co dzieje się z nami, dzieje się faktycznie w nas! To naprawdę trudno sobie wyobrazić, że cały ten ogromny świat, który nas otacza, łącznie z rodzicami i dziećmi, współpracownikami i sąsiadami, fabrykami i sklepami, państwami i kontynentami, a nawet z całym kosmosem z czarnymi dziurami i białymi karłami –  znajduje się wewnątrz nas.

Dzisiaj do tych wniosków doszły nauki przyrodnicze. Naukowcy zawsze twierdzili, że postrzeganie świata nie zależy od osoby badającej. Jednak okazało się, że to nie jest tak – wyniki badań przeprowadzanych przez naukowców zależą od stanu wewnętrznego samego badacza. Wówczas zostaje zachwiany cały obraz świata. Była to prawdziwa rewolucja w naszym światopoglądzie. Kto by pomyślał jeszcze całkiem niedawno, że cały system prawny tego świata, wszystko co obserwujemy, zależy tylko od nas samych!   

Dzisiaj naukowcy pracują nad problemami prawidłowego postrzegania rzeczywistości. Dzięki temu ludzkość zaczyna poznawać prawdziwą strukturę świata.

Jednak obraz świata, który dzisiaj ukazuje się przed naszymi oczami, nie wzbudza optymizmu: problemy z ekologią, terroryzm, narkomania, depresja, kryzys jednostki i społeczeństwa jako całości. Przyczyną tego wszystkiego nie jest to, że świat jest taki, po prostu my go w ten sposób postrzegamy. Nie ma żadnej obiektywnej rzeczywistości poza nami.

Jedyne, co potrzebujemy wiedzieć w zaistniałej sytuacji, to to w jaki sposób możemy zmieniać nasze wewnętrzne właściwości tak, aby odmienić świat. To jest naszym celem.

P.S. Co do UFO, to ono, tak jak cały nasz wszechświat, znajdują się wewnątrz nas.

Odwiedź nas na Facebooku

Rzeczywistość z przymrużeniem oka

KARYKTURA3.jpg
Copyright