Brutalność dziecięca

Opinia (E. Galkina, historyk): Mnożą się akty przemocy wśród dzieci. Współczesne dzieci mają o wiele więcej możliwości zanurzania się w przestrzeń wirtualną, w świat telewizji, gier komputerowych. W wieku od 5 do 15 lat oglądają na ekranie około 20 tyś. morderstw, horrorów, thrillerów, ogromną ilość krwi,podstępu. Z tych scen wyciągają wniosek, że powodzenie w życiu ma gwałcicielmordercaczłowiek, który idzie do celu, wykorzystując innych, który okrada, bierze łapówki…

Brutalność dziecięca propecia online au

Dziecko musi widzieć przykłady dobroci, dobrego zachowania wobec innych, bo inaczej będąc istotą biologiczną, wyciąga wniosek o tym, jak należy konkurować i oczywiście wybiera drogę przestępczości, przemocy i dominacji społecznej.

Jeśli nie rozwiążemy tego problemu, to nasze społeczeństwo stanie się społeczeństwem nawet nie zwierząt, lecz populacją, która nie jest w stanie rozmnażać się, bo w celu reprodukcji nawet zwierzęta i ptaki potrzebują elementu altruizmu, elementu społecznej współpracy dla wspólnego dobra, a nie na rzecz własnej korzyści przez nieszczęścia innych. Jeśli ten problem nie będzie rozwiązany, to nas czeka upadek społeczny i rozpad osobowości.

 

Odwiedź nas na Facebooku

Rzeczywistość z przymrużeniem oka

karykatura1.jpg
Copyright