Zobaczyć i zrozumieć konieczność naprawy stosunków międzyludzkich

Brak jedności objawia się w prawie wszystkim: w gospodarce, w handlu i we wszystkich stosunkach społecznych i politycznych. Wciąż brak nam ogólnego zrozumienia, że egoizm jest przyczyną wszelkiego zła, ale coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że korzeniem problemów w stosunkach między ludźmi jest to, że powinniśmy stworzyć nie tylko rzeczywiste ekonomiczne i wzajemne użyteczne stosunki.

W tym globalnym świecie, wymaga się od nas tworzenia relacji z serca do serca i to jest dokładnie to, czego wymaga od nas natura i dyktuje to nam. Musimy zrozumieć, że jesteśmy od siebie nawzajem zależni, i że realizacja tej wzajemnej zależność umożliwia nam zaakceptować siebie. Oczywiście, jest to proces stopniowy, ale obecny kryzys to dopiero początek. Musimy tylko ujawnić, jak naprawdę nieprawidłowy jest system naszych związków.

Będzie to ostatni stan, koniec wszystkich ludzkich problemów. Teraz jest czas na odsłonięcie integralnego srodowiska jako narzędzia, środka do naprawienia i dopiero teraz człowiek będzie zdolny wziąć swój los w swoje ręce. Do niedawna nie mieliśmy okazji, aby cokolwiek zmienić. Trwało to aż do połowy 20 wieku, kiedy połączenie  w wzajemnym systemie po raz pierwszy zacząło się objawjać. Objawienie to odbywa się stopniowo i w najbardziej przykry sposób – żebyśmy zrozumieli konieczność naprawy stosunków międzyludzkich.

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright